Arşivler

Koşul ve Sözleşme

Koşul ve Sözleşme
ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI
Araç kiralamak isteyen kişinin yaşı en az 22 olmalı ve en az iki yıllık ehliyet sahibi olmalıdır.
Kiracının ev ve iş telefonları ile adresleri tam olmalıdır.
Aracı kullanacak kişi sayısı birden fazla ise, sözleşme hazırlanırken bildirilmesi zorunludur.
Sözleşmede adı bulunmayanlar aracı kullanamazlar.
Kullanmaları halinde meydana gelecek tüm hasar ve cezalardan kiracı ile birlikte müteselsilen sorumlu olacaklarını kabul ve beyan ederler.

KAZA HALLERİ
A-) Kaza gerçekleştiği anda sürücü ehliyetsiz veya alkollü ise Rent a Car kaskodan yararlanamaz.
B-) Kaza gerçekleşmesi halinde kiracı kusurlu ise;
Ekonomik Segmentte hasarın 20000 Türk Lirası,
Orta Segmentte hasarın 25000 Türk Lirası,
Lüks Segmentte ise 30000 Türk Lirası
‘kadar olan kısmından (Rent Kasko Muafiyet Bedeli) ve aracın tamir ve bakımı süresindeki iş kaybından kiracı sorumludur. İş kaybı aracın o tarihteki günlük kira bedeli üzerinden hesaplanır.
C-) KAZA VE ARIZA DURUMUNDA ÜCRETSİZ TEDARİK ARAÇ HİZMETİMİZ YOKTUR. ÜCRETİ MUKABİLİNDE MÜSAİT ARAÇ OLURSA TEDARİK ARAÇ VERİLEBİLİR.

KM SINIRI
A-) Günlük Maksimum 250 KM ile sınırlıdır. Aylık Kiralamalar ’da 3.000 KM ile sınırlıdır.
1 ila 4 gün arası 250KM
4 ila 7 gün arası 200KM
7 ila 15 gün arası 150KM
15 ila 30 gün arası 100KM’den Hesaplanır.
B-) KM aşımları Ekonomik Segment de her KM başına 2.00 TL den
Orta ve Lüks Segment de 2.50 TL den hesaplanır ve tahsil edilir.

Araç Kiralayabilme Şartları, Kiralama Yaşı:
Ekonomik grup araçlar için 22 yaş ve üstü.
Orta grup araçlar için 23 yaş ve üstü.
Lüks grup araçlar için 25 yaş üstü.
En az 2 (iki) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 22 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler Ekonomi Segment araçları kiralayabilirler. 23 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler Orta segment araçları kiralaya bilir. Lüks Segment için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; olma koşulları aranır. Genç sürücü ücret bilgisi için Rezervasyon Merkezi’mizi (0332 235 41 40) arayabilirsiniz.

Ehliyet Süresi:
Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak
Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve TC Nüfuz cüzdanınız yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.

Kiralama Süresi:
Araç kiralama min. Süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda 30 gündür.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı):
MAKSUT GÖNCÜ Rent a Car Türkiye de ‘TEK’ olarak diğer tüm kurumsal Rent a Car Firmaları gibi depozit alma. (Müşterinin Kredi kartının bakiyesinden belli bir miktar para bloke etme) sistemini kullanmıyordur. Müşterilerimizin en çok sorduğu konulardan biridir. Bazı firmalar araç kiralama yaparken provizyon uygularlar. Bu durum müşterileri zor durumda bırakan uygulamalardan biridir. Çünkü bu süreç boyunca kredi kartının belirli bir limiti kullanılmaz hale gelir. Ayrıca blokeli söz verildiği tarihe kaldırlımadığı takdirde müşteriler mağdur duruma düşebilir. Maksut Göncü oto kiralama olarak provizyonsuz araç kiralama hizmeti veriyoruz. Böylece müşterilerimizin kredi kartına herhangi bir bloke konulmuyor ve gönül rahatlığıyla araç kiralama gerçekleştirebiliyor.
Faturamı Nasıl Alabilirim?
Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir. +KDV alarak Faturanız Teslim edilir.

Araç Teslim Yön Ücreti
Havalimanı, Otogar ve Tren Garına Teslimde, Aylık ve Haftalık Kiralamalarda Transfer ücreti alınmamaktadır. Günlük Kiralamalarda Transfer Ücretini Rezervasyon Ofislerimizi arayıp öğrenebilirsiniz.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR:
Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon Cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş HGS Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo yakıt veya tam boş depo yakıt ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre Ekonomik, Orta ve Lüks Segment’de 3000 km dir. Kilometre aşım ücreti Ekonomi ve Orta Segment de Kilometre başı 2.00 TL Lüks Segmente ise 2.50 TLdir.

İlave KM Paketi
Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz. Geçerli km sınırımız;

Gurup GÜN SAYISI KM SINIRI GÜN SAYISI / KM SINIRI
EKONOMİ 1 250 KM 30 / 3000 KM
ORTA 1 250 KM 30 / 3000 KM
LÜKS 1 200 KM 30 / 3000 KM

Ek Sürücüler
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
Fiyat ve ayrıntılı bilgi için MAKSUT GÖNCÜ Rent a Car Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamalarında bulunan şartlarla aynıdır.)
Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde bir kontrata 1 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 1. sürücüden sonraki her bir sürücü için 100 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

Yakıt
Araçlar mümkün olduğunca çeyrek depo teslim edilir ve Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.

HGS
Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

Bebek ve Çocuk Koltuğu
Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA:
MAKSUT GÖNCÜ Rent a car ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 15 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak MAKSUT GÖNCÜ oto kiralama ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Ofislerimizi arayabilirsiniz.

Teslim Gecikmeleri:
Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede yazan 250 TL, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

RENT A CAR KASKO MUAFİYET BEDELİ:
Aracın kaza durumunda Gurubuna göre muafiyet bedeli alınır. Muafiyet Bedeli Ekonomik Segment de 20000 TL Orta Segmen de 25000 TL Lüks Segment de ise 30000 TL dir. Alkollü ve Ehliyetsiz kazalarda Rent a Car Kasko devre dışı kalır. Hasarın ve Masrafların hepsi aracı kiralayan şahıstan alınır.

Comments

 • No comments yet.
 • Add a comment

  2004 yılında Konya ilinde kurulan Göncü Rent A Car, araç kiralama sektöründe öncü ve güvenilir bir isim olarak hizmet vermektedir.

  İletişim

  Google Maps

  © 2023 Göncü Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.

  Powered by Art Life Medya

  Yardıma mı İhtiyacınız Var?